پروفسور مجید سمیعی

پروفسور مجید سمیعی


 

پروفسور مجید سمیعی از خانواده های رشتی ( خاندان سمیعی)

 

پروفسور مجید سمیعی اصلاتا برای گیلان و از خانواده های رشتی ( خاندان سمیعی) در رشت است. ایشان افتخار گیلان و کشور بوده و متولد سال ۱۳۱۶ می باشد که در شهر تهران به دنیا آمده است. وی دوره دبیرستان خود را در شهرستان رشت، بودند و برای ادامه تحصیل به کشور آلمان رفتند. پروفسور طی صحبت هایی که با رسانه ها داشته اند بیان نموده اند که از ۱۱ سالگی علاقه بسیاری به جراحی مغز و اعصاب داشته اند و همین موضوع باعث شده است تا در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ آلمان در رشته های زیست شناسی و پزشکی به تحصیل بپردازند. او به این دلیل که توانسته بود نمرات عالی را در امتحانات پایان دوره پزشکی کسب کند، جایزه ی مخصوص وزارت علوم ایران که برای دانشجویان مقیم کشورهای اروپایی بود را کسب کند.

وی بعد از این تحصیلات خود را به پایان رساند، دوره ی تخصصی خود را برای جراحی مغز و اعصاب زیر نظر کورت شورن آغاز نمود و در سن ۳۳ سالگی یعنی همان سال ۱۳۴۹ موفق شد مدرک بورد تخصصی خود را در رشته مغز و اعصاب دریافت کند. پروفسور یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۵۰ اولین دوره آموزشی جراحی میکروسکوپی خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ به کمک بنیاد فولکس واگن توانست، نخستین آزمایشگاه تمرین جراحی میکروسکوپی را در کشور آلمان تاسیس کند.

طی تلاش های مداومی که داشت توانست در همان سال ۱۳۵۶، ریاست دپارتمان جراحی مغز و اعصاب را در یکی از بهترین بیمارستان های کشور آلمان، بیمارستان نورداشتات که در شهر هانوفر بود پایه گذاری کند. وی به عنوان یکی از بهترین پزشکان دنیا در سال ۱۳۶۷ تدریس خود را به عنوان استاد جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه پزشکی هانوفر شروع کرد. وی چندین سال پی در پی ریاست هر دو دپارتمان جراحی مغز و اعصاب را هم در بیمارستان نورداشتات و هم در دانشگاه پزشکی هانوفر پذیرفت و فعالیت گسترده ای داشت.

پروفسور سمیعی یکی از بهترین پزشکان دنیا به حساب می آید که توانست در سال ۱۹۷۹ اولین دوره ی آموزشی خود را در مورد جراحی قاعده ی مغز و جمجمه جهان را در کشور آلمان، شهر هانوفر برگزار کند. و طی تلاش های مستمری که داشت توانست ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب را در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ از آن خود کند و به فعالیت بپردازد.

کشور آلمان در مرکز شهر هانوفر در سال ۱۹۹۰ میلادی یکی از بهترین مراکز خصوصی بین المللی مغز و اعصاب را برای وی تاسیس کرد. این مرکز با طراحی خاصی که دارد شبیه به مغز انسان می باشد. این مرکز یکی از بهترین مراکز مغز و اعصاب دنیا محسوب می شود که بهترین پزشکان بین المللی و جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا را در خود جای داده است. شما می توانید برای معرفی بهترین پزشکان ایرانی نام دکتر سمیعی را بر زبان بیاورید که با بهترین خدمات درمانی و سلامتی توانسته است سیستم های عصبی بیماران را درمان کند.

وی یکی از متعهد ترین و بهترین پزشکان دنیا محسوب می شود که حدود ۱۴ سال پیش از اینکه این بیمارستان و تجهیزات آن را تاسیس کند، از ریاست دپارتمان های جراحی مغز و اعصابی که در بیمارستان نورداشتات و دانشگاه علوم پزشکی هانوفر داشت خود را برکنار نمود و اعلام بازنشستگی کرد که با تمام توان خود این موسسه را تاسیس کند. این بیمارستان به نام مرکز INI معروف است که در حال حاضر ریاست آن را هم خودش و هم پسرش پروفسور امیر سمیعی بر عهده دارند.

 

پروفسور سمیعی – یکی از بهترین پزشکان جراح مغز و اعصاب

پروفسور هزاران افتخار را برای جامعه بهترین پزشکان ایران کسب نموده است که یکی دیگر از آنها این است که موسسه بین المللی مغز و اعصاب را در دانشگاه پکن چین سازماندهی نمود و در سال ۲۰۰۴ آنجا را هم تاسیس کرد. و همچنین او را از سمت آکادمی جهانی جراحان مغز و اعصاب به عنوان برترین و بهترین پزشکان دنیا در حرفه جراح مغز و اعصاب معرفی کرده اند و دارای احترام فراوانی می باشد. پروفسور سمیعی جهت خدمت به هموطنان خود در طول سال چند ماه خود را در ایران به درمان بیماری های هم وطنان خود می پردازد و همیشه به ایرانی بودن خود افتخار می کند.