دکتر علی اصغر خدا دوست

دکتر علی اصغر خدا دوست

یکی دیگر از بهترین پزشکان دنیا، علی اصغر خدا دوست می باشد، وی در سال ۱۳۴۱ در شهر شیراز به دنیا آمده است و دوران دبستان و دبیرستان خود را در شهر شیراز گذرانده است. بعد از این که این دوران تحصیلی خود را به پایان رساند در دبستان داوری شهر داراب مشغول به تدریس شد. در آزمون ورودی به دانشگاه در سال ۱۳۳۳ با رتبه ای ممتاز بین داوطلبان در دانشکده پزشکی شیراز پذیرفته شد. در این دوره شش ساله خود در پزشکی به عنوان یکی از بهترین دانشجویان دانشکده محسوب می شد که همیشه نمرات عالی کسب می نمود. بعد از این که یک سال از دوره دستیاری چشم و گوش و حلق و بینی بودن وی در بیمارستان نمازی شیراز گذشت در سال ۱۳۴۱ در دانشگاه ایالت متحده آمریکا پذیرفته شد تا دوره تخصصی خود را در آنجا کسب نماید.

دکتر علی اصغر خدادوست – پدر چشم پزشکی و پیوندهای قرینه

وی به عنوان یکی از بهترین پزشکان دنیا در حوزه چشم پزشکی محسوب می گردد، که در دانشگاه های آمریکا به عنوان یکی از بهترین پزشکان ایران شناخته شده است. دکتر علی اصغر خدا دوست، در بین هزاران چشم پزشکی که در آمریکا وجود دارند به عنوان بهترین چشم پزشک شناخته می شود که بهترین جراحی های پیوند قرینه را انجام میدهد. عمل پیوند قرینه او یکی از دلایلی محسوب شده است تا وی را در زمره بهترین پزشکان دنیا بشناسند.

 

وی با وجود اینکه مقالات متععد بسیاری در زمینه های مختلف علمی در مورد جراحی و درمان چشم دارد، اما بیشترین دلیلی که باعث شده است به شهرت برسد، به علت تحقیقات پایه ای می باشد که در زمینه ناراحتی های قرینه انجام داده است. این شهرت او تا به آنجا رسیده است که وی را به عنوان پدر چشم پزشکی و پیوندهای قرینه می شناسند، فعالیت های او در آمریکا مانع کمک به هم میهنان خود نگشته و او بعد از چند سال بیمارستان فوق تخصصی دکتر خدا دوست را در شهر شیراز تاسیس کرد. دکتر خدادوست که یکی از نابغه ترین های چشم پزشکی و بهترین پزشکان دنیا به شمار می رفت در سال ۱۳۹۶ در ایالت متحده آمریکا به علت ایست قلبی درگذشت.