مقاله درباره بهترین پزشکان دنیا

بهترین پزشکان دنیا ایرانی ها هستند

به جرات می توان گفت بهترین پزشکان دنیا ایرانی ها می باشند، ایرانی ها از جمله مستعدترین ملیت های جهان هستند که در علوم پزشکی ثابت کرده اند که با اتکا به هوش خود می توانند بهترین نتایج را کسب کنند. با مروری بر تاریخ بهترین پزشکان دنیا متوجه این امر می شوید که بهترین پزشکان ایران هستند که در دنیا رد پای عمیقی از خود به جای گذاشته اند و بر دنیا علم و هوش خود را ثابت نموده اند.

بهترین پزشکان دنیا در جندی شاپور

پیش از اینکه به معرفی بهترین پزشکان دنیا در زمان حال بپردازیم، نگاهی به علم پزشکی و دانش گسترده ای که در زمان های پیشین داشته اند می اندازیم. یکی از مراکز مهمی که در تاریخ پزشکی ایران نقش مهم و تاثیر گذاری داشته، جندی شاپور بوده است. تاسیس جندی شاپور به دورانی باز می گردد که تاریخ نگارش نمی شده که این دوران معروف است به دوران قبل از تاریخ، که اقوام آریایی در آن فعالیت می کردند و بعدها به وسیله شاپور این بنا تاسیس شد و اهل علم در جندی شاپور مشغول فعالیت شدند.

طی یک دوره بیشتری علمی که در جندی شاپور مورد مطالعه قرار می گرفت بررسی کتب اوستایی بود. طی گذشت زمان کم کم به قدری علم پزشکی در جندی شاپور پیشرفت کرد که بیشتر افرادی که در این مکان مشغول تدریس بودند بعدا به نام بهترین پزشکان دنیا مشهور شدند. از بین تمام کسانی که مشغول آموختن علم پزشکی بودند افرادی که ایرانی بودند از شهرت بیشتری برخوردار بودند.

در زمان ساسانیان پزشکان بسیار متبحری از کشورهای دیگر هم برای آموختن دانش به این مکان می آمدند که نام بیشتر این پزشکان در کتاب هایی مانند سعدی آمده است. به طور کلی می توانیم بر اساس تاریخچه ای که علم پزشکی در ایران داشته، به این نتیجه برسیم که علم پزشکی در ایران اولین نقطه رشد خود را آغاز کردند. این علم و دانش ایرانی ها در علم پزشکی از زمان های پیشین تا هم اکنون موجب شده است که بهترین پزشکان دنیا ایرانی ها باشند.

 

پزشکی مدرن در ایران که بهترین پزشکان دنیا را دارد

همانطوری که بیان نمودیم علم پزشکی در جندی شاپور که در عصر باستان بود به شکوفایی کاملی رسید. در ادامه به حضور علم پزشکی در زمان قاجار می پردازیم. در زمان صدارت میرزا تقی خان امیر کبیر که مطابق سال ۱۲۳۰ می باشد، اولین مرکز نوین علم پزشکی در مدرسه دارالفنون تاسیس شد.یکی از نامدارترین مدرسانی که در این عل در دارالفنون به تدریس می پرداخت یاکوب ادوارد پولاک از کشور اتریش بود. این فرد به عنوان معلم طب و جراحی، علوم طبیعی و دواسازی در دارالفنون مشغول به کار شد. او با کک دانش آموزانش که ایرانی بودند توانست کتاب علم پزشکی درن را با بهره گیری از وسایل پزشکی به نگارش درآورد.  ادوارد پولاک از جمله نخستین بنیان گذاران علم پزشکی در ایران است که توانست با دانش و علم گذشتگان بنیانگذار پزشکی نوین باشد. در دوران قاجار به دلیل ناتوانی شاهان بیشترین افرادی که در ایران فعالیت داشتند، غربی ها بودند. ولی با این وجود حضور دانشمندانی که در این دوره در ایران فعالیت های چشمگیری داشتند را نمی توانیم نادیده بگیریم. بلکه حضور همین افراد بود که توانست دانشگاه های طب و داروسازی را در ایران بنیانگذاری کند و با آموزش افراد ایرانی، به عنوان بهترین پزشکان دنیا به جهان معرفی کند.