درس ها و رشته های دانشگاهی پزشکی درجهان

بهترین دانشگاه های پزشکی جهان

بهترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال ۲۰۱۹ – بدون کنکور

اگر تمام دانشگاه های جهان را بررسی کنید، ۵۰۰ دانشگاه پزشکی پیدا خواهید کرد. ۱۰ تای آن ها به عنوان بهترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال ۲۰۱۹ نام برده شده اند. هر یک از این دانشگاه ها، بسته به شرایط رنکینگ یا همان رتبه بندی دانشگاهی توانسته اند، رتبه های برتر دانشگاه را بدست آورند. شرایط تحصیل خارج از کشور برای هر دانش آموزی امکان پذیر است، تنها باید اطلاعات خود را بالا ببرید.

بسیاری از دانشجویان و جوانان ایرانی به دنبال آرزوی پزشک شدن خود هستند و با غول کنکور روبرویند. به همین دلیل هنگامی که در کنکور سراسری علوم تجربی نمی توانند رتبه مورد نظر برای رشته های پزشکی را بگیرند، به فکر دانشگاه های خارج از کشور می افتند. اما برای خواندن درس پزشکی و پزشک شدن به کدام دانشگاه باید رفت؟ تصور کنید که دانشگاهی را برای خواندن و تحصیل در رشته پزشکی انتخاب کرده اید اما آیا با شرایط تحصیل در آن کشور آشنایی دارید؟

شما را در مجله ی الی گشت با بهترین دانشگاه های پزشکی جهان در سال ۲۰۱۹ آشنا می کنیم و برترین دانشگاه های پزشکی هر قاره را هم به تفکیک رتبه جهانی نام می بریم. پس از خواندن این مقاله با لیستی از دانشگاه ها روبرو خواهید بود که آماده پذیرش دانشجو و پرونده تحصیلی شما هستند.

رتبه دانشگاه نام دانشگاه به فارسی نام دانشگاه به انگلیسی مکان دانشگاه
۱ دانشگاه هاروارد Harvard University ایالت متحده
۲ دانشگاه آکسفورد University of Oxford انگلستان
۳ دانشگاه کمبریج University of Cambridge انگلستان
۴ دانشگاه استنفورد Stanford University ایالت متحده
۵ دانشگاه جان هاپکینز Johns Hopkins University ایالت متحده
۶ موسسه کارولینسکا Karolinska Institute سوئد
۷ دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس University of California ایالت متحده
۸ دانشگاه ییل Yale University ایالت متحده
۹ موسسه فناوری ماساچوست Massachusetts Institute of Technology (MIT) ایالت متحده
۹ کالج و دانشگاه لندن University College London انگلستان

دو دانشگاه ماساچوست و دانشگاه کالج لندن هر دو رتبه نهم را در جهان کسب کرده اند. این دانشگاه ها، نه تنها از برترین دانشگاه های پزشکی دنیا هستند؛ بلکه از گران ترین دانشگاه ها هم به حساب می آیند. تحصیل پزشکی در چنین دانشگاه هایی نیازمند سرمایه بسیار است و البته از بیشتر دانشجویان آزمون گرفته می شود. خوبی بسیاری از این دانشگاه ها، تحصیل به زبان انگلیسی است. تنها قبل از اینکه مدرک آیلتس یا تافل خود را بگیرید، تحقیق کنید که دانشگاه مورد نظر شما کدام مدرک را می خواهد.