دوره های آمادگی تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج

دوره های آمادگی تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج

برای شروع دوره های تحصیلی پزشکی در خارج دانشجویان می توانند در ابتدا دوره های پایه ای (آماده سازی) پزشکی را دنبال کنند.این برنامه ی آمادگی پزشکی برای دانشجویانی تدارک دیده شده است که مایلند تحصیلات عالی یا فوق خود را در زمینه پزشکی ادامه دهند اما پیش زمینه ی لازم در دروس اساسی (زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی) یا الزامات تحصیل (دانش زبان تدریس) جهت ادامه ی تحصیل پزشکی در خارج را ندارند. طول این دوره 3 تا 9 ماه است و بستگی به مدرسه و هدف از دنبال کردن دوره های آمادگی پزشکی دارد.

دوره های پایه ی تحصیلات پزشکی اساسا به زبان انگلیسی برای کسانی که قصد بهبود سطح زبان انگلیسی خود یا دانششان در زمینه ی دروس پایه برای ادامه ی مطالعات پزشکی را دارند، برگزار می شود. مدت دوره های تحصیلی پزشکی پایه 3 تا 9 ماه است که به دروس دوره  وسطح احتیاجات هر دانشجو بستگی دارد.

این دوره های آمادگی می توانند در موسسات خصوصی یا مدارس پزشکی برگزار شوند.هدف اکثر دوره های آمادگی پزشکی که در موسسات خصوصی برگزار می شوند آمادسازی دانشجویان آینده پزشکی  و قبولی آن ها در امتحانات ورودی می باشد درحالی که دوره هایی که در مدارس پزشکی برگزار می شوند منتهی به ورود و پذرش مستقیم بدون نیاز به امتحانات اضافه در دروس مرتبط می باشد.

سال تحصیل پایه بین المللی از طریق ارائه ی مجموعه دروسی از جمله مطالعات فشرده ی زبان انگلیسی پلی است بین خصوصیات و دانش فعلی دانشجویان و مهارت های لازم جهت موفقیت در دوره ها، موجب تقویت مهارت های مورد نیاز دانشجویان و آماده سازی آن ها  جهت ورود به تحصیلات دانشگاهی آینده می شود.

برای تحصیل در علوم پایه در کشور مجارستان لازم است  دروس زیست شناسی، فیزیک، ریاضیات و شیمی را در دبیرستان گذرانده باشید. دوره های سالیانه ی پایه شدیدا به متقاضیانی که دانش کافی در زمینه های ی زیست شناسی، فیزیک، شیمی، ریاضیات یا هر موضوع دیگری که به تحصیل پزشکی مرتبط می باشد، ندارند، توصیه می شود. علاوه بر دروس علمی پایه که گفته شد، دوره های آکادمیک انگلیسی و زبان ملی مربوط به کشور مورد نظر نیز در این برنامه، برگزار می شود.

دوره ی سالیانه ی آمادگی پزشکی در خارج، هدف از دوره های آمادگی سالیانه و یا دوره های آمادگی تحصیل  پزشکی آماده سازی دانشجویان پزشکی برای تحصیل به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی و کمک به آن ها برای کسب مهارت های لازم تحصیلی و سطح بالایی از دانش زبانی لازم برای تحصیلات پزشکی در آینده می باشد.

دوره های آمادگی پزشکی تنها شامل زبان تحصیلی نمی باشد بلکه ترمینولوژی پزشکی، زیست شناسی، آناتومی، شیمی و فیزیک مربوط به تحصیل پزشکی را نیز معرفی می کند. اتمام موفقیت آمیز دوره های آمادگی پزشکی دریچه است به پذیرش مستقیم در دانشگاه وتحصیلات عالی پزشکی. اگر اطلاعاتی در خصوص مزایا و معایب تحصیل در اروپا در دست ندارید، می توانید با موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمایید و به صورت رایگان از این شرایط مطلع شوید.